3.3 Litre Yakan SUV Mercedes-Benz GLE Parlıyor

04 Nisan 2015

10

Geçtiğimiz yılın son aylarında modellerinin isimlerini yenileyen Mercedes-Benz, ML modelinin ismini de GLE olarak değiştirmişti. Yeni ismiyle yollara çıkmaya hazırlanan GLE’nin dünya prömiyeri New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriliyor.M Serisi’nin makyajlı versiyonu olan GLE, ön bölümde elden geçirilen farları ve ızgarasıyla dikkat çekiyor. Arka bölümde ise yeni stop lambaları ve sportif egzoz sistemi öne çıkan tasarım detaylarından.Yüksek performanslı bu SUV’da arkada difüzör ve dört çıkışlı egzoz sistemi ise AMG’nin imzalarından.İç mekanda ise yeni çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve bilgi eğlence sistemi, makyajla birlikte gelen önemli değişikliklerden.Ayrıca yeni iç mekan renk seçenekleri ve süslemeler de yenilikler arasında yer alıyor.

GLE’nin kaputunun altında çift turbolu 3.0 litrelik V6 motor 333 HP güç ve 480 Nm tork üretiyor. Bir üst seçenek ise yine çift turbolu 4.7 litrelik V8 ünite. Bu motor ise 435 HP güç ve 700 Nm tork üretiyor.Modelin AMG versiyonu ise elbette daha agresif bir görüntüye sahip. Spor ön tamponlar, 20 inç hafif alaşım jantlar ve titanyum grisi detaylar modelin tasarımını öne çıkaran unsurların başında geliyor.

Dizel cephesinde ise 2.1 litrelik dört silindirli turbo beslemeli 204 HP güç ve 480 Nm tork üreten motor Türkiye pazarına göz kırpıyor.Ayrıca bir de 3.0 litrelik yine turbo beslemeli V6 ünite yer alırken, 258 HP ve 620 Nm torkuyla dikkat çekiyor.

Eğer bu motorlar sizi tatmin etmezse Stuttgartlı marka, 557 HP güç ve 700 Nm tork üreten GLE 63 AMG modelini sunuyor. Bununda yetmeyeceğini düşünürseniz, 585 HP güç ve 760 Nm tork üreten GLE 63 AMG S modeli de tercih listesinde yer alıyor.

Haberin Fotoğraflarına Bak
Facebook' da Paylaş Twitter' da Paylaş