Ford' dan Yeni Galaxy

07 Nisan 2015

20

S-MAX ile aynı platformu paylaşan Yeni Galaxy, kardeşiyle benzer tasarım detaylarını paylaşıyor. İki MPV’de birbirine benzemesine karşın Galaxy gövde yapısı sayesinde daha pratik görünüyor.  

Yeni Galaxy yedi kişilik oturma kapasitesine sahip ve üçüncü sıra koltuklar yalnızca bir tuş yardımıyla kaldırılabiliyor. Sınıfında bir ilk olan bu özellik için Ford yetkilileri, bu sayede yükleme ve oturma eylemlerinin daha pratik bir hal aldığını dile getiriyor. Üçüncü sıra koltuklar bu tuşa basılmasından 5 saniye sonra tamamen kalkıyor veya iniyor.Alçak yükleme eşiği sayesinde rahatça ağır eşyaları dahi araca indirip bindirmek kolaylaşıyor. 20 litreye kadar saklama gözüne sahip yeni Galaxy’de konforu arttırmak için süspansiyon sistemi de geliştirilmiş.

Bu aile otomobilin kaputunun altında yeni 2.0 litrelik TDCi çift turbo motor 210 HP ve 450 Nm torkuyla dikkat çekiyor. 2.0 litrelik turbo beslemeli dizel motor ise 120 HP, 150 HP ve 180 HP olmak üzere üç farklı versiyonla sunulacak.Benzinli motorlar arasında ise 1.5 litrelik EcoBoost 160 HP, 2.0 litrelik EcoBoost 240 HP’lik versiyonlarıyla sunulacak.

Haberin Fotoğraflarına Bak
Facebook' da Paylaş Twitter' da Paylaş